• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-So 08:00-18:00

CHOV HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT

Jakým chovem se na farmě zabýváme

Zabýváme se chovem krav bez tržní produkce mléka. Základní stádo krav a jalovic udržujeme na přibližně 80 kusech. V současné době provádíme převodné křížení pomocí býků charolais. Část potomstva-.jaloviček si necháváme na obnovu stáda. Ostatní prodáváme ve věku 6 měsíců jako zástavový skot. Od roku 2009 již s certifikací EKO.

Nemůžeme zapomenout také na naše krasavice skotského náhorního skotu (highland). Zuzanka s Vendulkou se k nám dostaly velkou shodou náhod a díky zásahu Dr. Jurka jako roční jalovice. Po úspěšném ochočení a odchovu jsme se pokusili o umělou inseminaci. Zabřeznutí se podařilo pouze u jedné, a tak se nám 20. 1. 2008 narodila Natálka, naše první vlastní highlandka. V dnešní době, máme stádo čítající 9 kusů.

Okolní louky a pastviny si nejlépe prohlédnete z koňského hřbetu. Momentálně najdete na naší farmě 17 koní různých plemen. Krytá jízdárna umožňuje ježdění za jakéhokoliv počasí, k dispozici je i venkovní jízdárna s písčitým povrchem. Koně jsou ustájeny ve venkovních boxech a přes den chodí do prostorných výběhů. Mezi ohradami si můžete dopřát každodenní procházky.

Naše základní stádečko je složeno z ovcí různorodých. Plemenný beran je plemene suffolk, takže se postupně, podobně jako u skotu, zabýváme převodným křížením.

O naše bezpečí se starají Růžena, Máša s Gabrou, Nero a to nezmiňujeme kočky, slepice, husy, huso-kachny, kachny, sezónně i prasata.

Adresa

Horní Vítkov 31
463 31 Chrastava

   721 364 341
  michala.hrustinczova@atomvet.cz

fhv-logo-bottom.png
Image

Napište nám